Mücadele etmek…

Tüm hikaye bunu idrak etmemle başladı. Bu lanet kozmos da hersey güzel fakat bazı şeyler diğerlerinden daha güzel. Gündelik hayatın gereksinimlerinden uzak. Günümüz ideolojilerinden muaf. Başka dertlerim olsun istiyorum. Türlü türlü hikayelerim. Mücadele gücümü her günümün ertesi daha bi kaybediyorum. Sessizlik içinde vakur kaderimi bekliyorum. Ruhum bedenimden tamamen ellerini ayaklarını çekmezden evvel…

Yapacağım şeyler kendime son bi saygı duruşu benimkisi. Çünkü bitiyorum. Biteceğim… Bitmek üzereyim. Globalleşen dünyanın yeniden dönüşümünün arefesinde kendime yaptığım son bi suni teneffüs bu. 

Çocukluğumdaki masumiyet… dinlediğim hikayeler. Kulağımdaki melodiler. Anlamlandırdıklarıma fazla ağır geliyor. Artık bir selam yetiyor aşkı başlatmaya. Yada başka bir selam yetebiliyor bir aşkın bitirilip başka bir aşkın başlamasına…

Kendi ayaklarının üzerinde durmak… Bir nevi yalnızlaşmak olarak kutsallaştırılıyor. Kimsenin kimseye ihtiyacı yokmuş gibi davranılıyor. Aşk gündelik bi hobiye dönüştürülüyor. Hasrete yer bırakılmıyor. Hasret çekmeyene bi anlam ifade etmiyor.

Hayatlarımızı digital bir selam şekillendiriyor. Gereksinim duymadığımız her insan içimizde öldürülüyor. Yapay insanlar içimizde doğuyor ve dudaklarımızı okşuyor.

Bende seni seviyorum. Bunu ilk duyduğumuzda yaşadığımız boşluk duygusu… O ana kadar tatmadığın o özlemi dijital bir merhaba doldurabilirmi… Bir ihtimal de olsa hayatımızın rotasını değiştirebilirmi ? Arzularımızı. Amaçlarımızı. Önceliklerimizi. Kendimizi sorgulatabilirmi ?

Sanki böyle bir ihtimal var… Gönlümün derinliklerinde. Çok derinlerde birşeyleri sızlatıyor… Bu sızı birilerine umutmu… 

Ben öğretmen değilim. Hakim değilim. Burda bunları yazdıklarıma bakmayın. Ben yazar hiç değilim. İlkokul mezunu biriyim. Benim kendimle derdim platonik bir aşk ilişkisi. Kapitalist düzende mücadele ilişkisi…

Önemli bir amaç için gelmedim bu dünyaya. Gündelik sorunlardan uzak. Mağrurda olsa bir köşede durmak istiyorum. Ama onurlu. Kimsenin onurumu derdest etmesine müsade etmeyerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir